|
|
| MOQ: | 1 ton |
| Price: | Pending |
| Standard Packaging: | 25kg per bag,40 bags per ton,25-27 tons per 1x20ft container |
| Delivery Period: | 3 days |
| Payment Method: | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Capacity: | 100 tons per day |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product | Thermoplastic Road Marking Paint |
| Appearance | Powder |
| Color | White, yellow, or customized |
| Main Raw Material | Petroleum resin |
| Intermix glass bead content | 0%∼20% |
| Application temperature | 180°C∼220°C |
| Soft point | 90°C∼125°C |
| Dry speed | ≤3 min (23°C) |
| Theoretical Spreading rate | 4-5 kg/square meter |
| Luminace factor | White:≥75%, yellow: ≥45% |
| Application Method | Screeding, spray, extrusion, structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One year |
|
|
| MOQ: | 1 ton |
| Price: | Pending |
| Standard Packaging: | 25kg per bag,40 bags per ton,25-27 tons per 1x20ft container |
| Delivery Period: | 3 days |
| Payment Method: | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Capacity: | 100 tons per day |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Product | Thermoplastic Road Marking Paint |
| Appearance | Powder |
| Color | White, yellow, or customized |
| Main Raw Material | Petroleum resin |
| Intermix glass bead content | 0%∼20% |
| Application temperature | 180°C∼220°C |
| Soft point | 90°C∼125°C |
| Dry speed | ≤3 min (23°C) |
| Theoretical Spreading rate | 4-5 kg/square meter |
| Luminace factor | White:≥75%, yellow: ≥45% |
| Application Method | Screeding, spray, extrusion, structural |
| Storage | Dry, cool, avoid direct sunlight |
| Expiration Date | One year |